Inżynieria odwrotna w praktyce
Inżynieria odwrotna w praktyce daje ogromne możliwości. Umożliwia projektowanie matryc i form idealnie dopasowanych do istniejących podzespołów. Pozwala też na rozkładanie fizycznych produktów na poszczególne komponenty w wirtualnej rzeczywistości w celu zrozumienia ich struktury i działania. Aby najlepiej zrozumieć proces inżynierii odwrotnej, warto przyjrzeć się konkretnym przykładom i realizacjom.
Inżynieria odwrotna – przykłady naszych realizacji w praktyce
Na poniższych zdjęciach widać proces przetwarzania elementu rzeczywistego w skan 3D, model bryłowy, a następnie dokumentację 2D. Są to części urządzeń, które się szybko zużywają i często trzeba dokonywać ich wymiany. Czas oczekiwania na realizację zamówienia na jedną sztukę jest długi i kosztowny, a nie zawsze można pozwolić sobie na taką zwłokę. Żeby usprawnić ten proces, zostaje wykonany model 3D do szybszej i tańszej produkcji na miejscu. To nie tylko usprawnia pracę, ale też pozwala na oszczędność pieniędzy. Istotna jest również dokumentacja 2D, która przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy dane elementy i obiekty nie mają kompletnej dokumentacji technicznej.
Dzięki uzyskaniu zdigitalizowanych modeli z pomocą inżynierii wstecznej można dokonywać dalszych prac, takich jak ponowne projektowanie, modelowanie, unowocześnianie, optymalizacja, adoptowanie, porównywanie z wzorcem modelu i nie tylko. Inżynieria odwrotna w praktyce to zatem ogrom możliwości i znaczne przyspieszenie oraz ułatwienie pracy.
Napisz na info@3dfrog.pl lub zadzwoń (+48 607 105 105 +48 607 105 106), by dowiedzieć się więcej na temat inżynierii odwrotnej i tego, jak może on pomóc Ci w Twojej branży!
Sprawdź też: